Po druhej svetovej vojne postupne zanikli spoločenské organizácie a zakladali sa nové, vyplývajúce z povojnovej politickej a spoločenskej situácie. V prospech všetkých občanov vznikli:
MOPZ (miestna organizácia požiarneho zboru).
Bola založená 1924.
Telovýchovná jednota - Sokol.
Bola založená 1952.
MOČSČK (Miestna organizácia československého červeného kríža.)
Bola založená 1949.
Zväz pre spoluprácu s armádou /ZVAZARM/.
Založený 1958.
MOSZŽ - miestna organizácia zväzu žien.
Na základnej škole bola založená organizácia PIONIER.
MOSZM - miesta organizácia slovenského zväzu mládeže.
Založená 1949.
Poľovnícke združenie
poľovníci z Hlbokého boli spojení v spoločnosti ROHÁČ s obcami: Hrabové, Hričovské Podhradie. Paštiná Závada, Dolný a Horný Hričov. Skratka: PZ Roháč.
ZRPŠ - združenie rodičov a priateľov školy.
Tieto spoločenské organizácie vyvíjali činnosť, každá na svojom úseku.
Podrobnejšie budeme hovoriť o dvoch - o poľovníckom združení a telovýchovnej jednote.
Ovocinári
spolok založil Cyril Hvorečný 1912. Tento spolok pracuje v obci celé desaťročia.
Poľovnícky zväz
Vznik poľovníctva sa datuje od 1930. Boli to bratia Ondrej, Pavol, Florián a Jozef Hrabovský. Prenajímali si súkromné revíry v katastri obce, kde vykonávali svoju činnosť. Tá bola prerušená počas vojny. 1938 museli odovzdať zbrane.
Obnovenie nastalo 1947. Vtedy skupina poľovníkov z obci Horné Hlboké, Hrabové, Dolný Hričov, Hričovské Podhradie... založila poľovnícke združenie pod názvom Poľovnícke združenie Roháč. Toto združene trvalo od roku 1960. Horné Hlboké zostalo v skupine obcí: Hričovské Podhradie, Dolný Hričov, Paštiná Závada, Peklina. 1992 sa toto združenie rozpadlo a tak vzniklo poľovnícke združenie VELIKÁ Dolný Hričov. Toto združenie vyvíjalo svoju činnosť v propagácii, poriadaní poľovníckych plesov a zábav, aj výletov do prírody. PZ získalo viacero ocenení za trofeje.
Telovýchovná jednota Sokol
bola založená 1952. Vtedy bol založený aj futbalový oddiel a prihlásený bol do súťaží v okrese Bytča - družstvo dospelých aj mládeže. Stretnutia sa odohrávali na ihrisku V SIHOTI. Bolo malé, preto ho svojpomocne rozšírili hráči a funkcionári TJ. Po administratívnych vybaveniach sa 1954 začala stavba nového ihriska v centre obce. Stavba bola úspešne dokončená 1969.
Okrem uvedených spoločenských organizácií je treba spomenúť, že v obci sa v rokoch 60-tych veľmi úspešne hrával šach. Rekreačne aj volejbal /na školskom dvore/, tenis, nácviky na celoštátne spartakiády boli samozrejmosťou.
Okrem toho sa poriadali táboráky pod vodopádom s kultúrnym programom, športovo-tematické zájazdy.
1959 bol založený futbalový turnaj pod názvom Pohár vodopádu. Založili ho Ján Adamov, Imrich Krajíček, Viktor Mikuš.
Turistický oddiel
Od 70-tych rokov vyvíjal aktívnu činnosť turistický oddiel. Pod vedením Imricha Krajíčka mal vyše 30 členov. Poriadali spoločné zájazdy po slovenských hradoch a zámkoch, aj na horstvá blízke či vzdialené.